GARANTİ KAPSAMI

1. İmalatı ve kurulumu yetkili servis elemanlarımızca yapılmış olan depolar 2 yıl süreyle AYTA MAKİNE DIŞ TİCARET LTD. ŞTİ.’nin garanti kapsamındadır. Bu garanti kapsamı sadece imalattan ve montaj sırasında meydana gelen/gelebilecek hatalardan doğabilecek zararları kapsamaktadır.
2. Galvaniz kaplama, epoxy boyalı ya da 304 ve 316 kalite paslanmaz sacdan imal edilen depolarımızda kullanılan suyun niteliğinin TS 266 standardında belirtilen kriterlere uygun olmayan suların (tuzlu su, atık su, klorlu su, kuyu suyu vb.) kullanımından doğacak zararlar garanti kapsamı dışındadır. Alıcının bu tür sular için önlem alması gerekmektedir; almaması durumunda ürünlerimiz garanti kapsamı dışındadır.
3. Kurulumu yetkili servis elemanlarımızca yapılmayan depolar garanti kapsamı dışındadır.
4. Yılda en az bir kez yapılması gereken kapsamlı temizlik/bakım işlemlerinin yapılmamış olmasının tespiti durumunda depolar garanti kapsamı dışındadır.
5. Depo temizliğinde kimyasalların kullanılması dolayısıyla olabilecek zararlar garanti kapsamı dışındadır.
6. Garanti kapsamı süresince yetkili servis beklenmeden yapılacak tamir amaçlı müdahaleler (temizlik/bakım hariç) nedeniyle oluşabilecek zararlar garanti kapsamı dışındadır.
7. Hiçbir surette depoların üzerine çıkılmamalı, istifleme ya da başka ürünlerin depolanması için kullanılmamalıdır. Bu şekilde kullanımlardan doğabilecek zararlar garanti kapsamı dışındadır.
8. Depo bağlantılarının (boruların) paslanması dolayısıyla deponun zarar görmesi durumunda depolar garanti kapsamı dışındadır.
9. Garanti kapsamı süresince montaj nedeniyle oluşabilecek su kaçaklarının giderilmesi için yetkili servis çağırılmalıdır. Bu süreç içerisinde depoya yapılacak müdahalelerden doğacak zararlar garanti kapsamı dışındadır.
10. Depo kurulum alanında yapılan beton kaide depo doluyken oluşabilecek toplam ağırlığı taşıyabilecek şekilde imal edilmelidir. Depo kurulduktan sonra bu alanda oluşabilecek tahribatlar nedeniyle deponun zarar görmesi durumunda depo garanti kapsamı dışındadır.
11. Depo bağlantı elemanların tesisat ve hidrofor bağlantıları yaptığımız işin kapsamı dışındadır. Depo bağlantı elemanlarının tesisata ve hidrofora düzgün bağlanmaması nedeniyle oluşabilecek zararlar garanti kapsamı dışındadır.